wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Baza wiedzy » Szybkie zasady instalacji kontroli dostępu w sieci RS485
Nasze nowości
Cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Waluta

Szybkie zasady instalacji kontroli dostępu w sieci RS485

Data dodania: 20-05-2020


Charakterystyka sieci RS-485 (Net):


• Kontroler sieciowy przeznaczony jest do pracy za pomocą interfejsu RS-485. Długość linii wynosi do 1200m. Możliwa jest również autonomiczny tryb pracy (podobnie jak w Z5R).

• Sieciowa praca RS485 umożliwia konfigurację kontrolera, edycję bazy kluczy oraz śledzenie przejść za pomocą komputera. Kontroler podejmuje decyzje o przyznaniu dostępu niezależnie, od tego czy jest podłączony do komputera, czy nie.

• Aby podłączyć kontroler do komputera, należy zastosować konwertera Z-397 Guard (USB) lub Z-397 Web (LAN) .

Oprogramowanie umożliwia pracę z kontrolerami w sieci: - dodawanie i usuwanie kart, - zmiana ustawień kontrolera, - zarządzanie przepustkami, - odbieranie listy zdarzeń.

• Ustawianie trybu „Swobodny przejścia”.

• Dostępne zdarzenia np.:. „Włamanie drzwi” i „Drzwi niezamknięte” (są generowane, gdy zamontowany jest czujnik otwarcia drzwi).

• Oddzielne podłączanie czytników do wejścia i wyjścia, umożliwia określenie kierunku przejścia.


Kontroler jest zabezpieczony przed błędny podłączeniem  polaryzacji zasilania.

• Sieciowy kontroler umożliwia podłączenia baterii CR2032 w celu utrzymania wewnętrznego zegara. Dla zaawansowanych funkcji konfiguracyjnych np. takich jak obsługa kołowrotu konieczna jest aktualizacja kontrolera do wersji EXTENDED (osobne oprogramowanie wewnętrzne). Podczas korzystania z firmware EXTENDED, kontrolery nie mogą pracować z bateriami CR2032.  Zegar w kontrolerze aktualizowany jest z oprogramowania, ponadto systemy kontroli dostępu posiadają zazwyczaj zasilanie buforowe, dlatego bateria CR2032 w kontrolerze nie jest konieczna. 

 


Zasady okablowania kontrolerów sieciowych NET (Z5R-Net, Matrix II Net, Matrix III Net itp.)

• Linia RS-485 to przewód typu skrętka, UTP Cat5e • Protokół RS-485 posiada 2-przewodową magistralę A i B, 2 przewody magistrali muszą należeć do tej samej pary kabli. Na przykład para przewodów - pomarańczowy i biało-pomarańczowy ▼

kontrola dostępu

• Konieczne jest połączenie styków „GND” wszystkich sterowników. Do tego połączenia należy użyć jeszcze jednej pary przewodów ▼

rs485 w kontroli dostępu

• Linia RS nie powinna przebiegać wzdłuż linii zasilania wysokiego napięcia (230VAC), bezpieczna odległość to 20 centymetrów. W przeciwnym razie wymagany jest uziemiony kabel w oplocie. Dozwolone jest przecinanie się linii RS485z siecią 230VAC pod kątem prostym. • Lini RS-485 powinna podążać od jednego kontrolera do drugiego ▼

prowadzenie okablowania w kontroli dostępu

• Konwerter może być umieszczony w dowolnym miejscu linii, niekoniecznie na końcu. Przy długiej linii zaleca się umieszczenie konwertera na środku ▼

prawidłowa instalacja RS485

• W urządzeniach znajdujących się na obu końcach linii konieczne jest „umieszczenie” rezystorów końcowych. Jeśli konwerter Z397-Guard, znajduje się na końcu linii, należy ustawić zworkę RS w pozycji „ON”. Zworka znajduje się obok bloku interfejsu. - Jeśli konwerterze Z-397 WEB znajduje się na końcu linii, należy zainstalować rezystor 120Ohm na zaciskach A i B. Rezystor jest dołączony do zestawu. - Jeśli kontroler znajduje się na końcu linii należy zamontować zworkę „LOAD”.

opornik na lini RS485

Co to jest konwerter w kontroli dostępu

• Schematy połączeń

▼ Z konwerterem Z-397 (mod. USB Guard)

UTP skrętka RS485

▼ Z konwerterem Z-397 (mod. WEB)

sieciowy kontroler dostępu z konwerterem LAN

• Każdy kontroler w sieci RS posiada unikalny adres sieciowy. - Konwerter Z-397 WEB automatycznie dystrybuuje adresy.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Baza wiedzy
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu