Autonomiczne systemy kontroli dostępu, czytniki oraz kontrolery

zamki elektryczne, zamki hotelowe, kontrola dostępu, program hotelowy, klamki hoteloweGłównym zadaniem systemu kontroli dostępu jest nadzorowanie przepływu (wejść oraz wyjść) ludzi pomiędzy danymi pomieszczeniami czy strefami. Można wyróżnić dwa główne rodzaje takich systemów – autonomiczne bądź sieciowe. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem dotyczącym kontroli dostępu jest używanie czytników zbliżeniowych typu RFID.

Kontrolery autonomiczne pozwalają na skonstruowania pełnowartościowego punktu kontroli dostępu, dzięki któremu zostanie zwiększone bezpieczeństwo i kontrola na terenie danego pomieszczenia, budynku czy strefy.

Charakterystyka autonomicznego systemu kontroli

zamki elektryczne, zamki hotelowe, kontrola dostępu, program hotelowy, klamki hoteloweAutonomiczny system kontroli uważany jest za jedno z najtańszych rozwiązań pozwalające na nadzorowanie przepływu osób. W danym budynku instalowany jest system czytników – kontrolery znajdują się przy drzwiach, które mają zostać zabezpieczone. Każdy z nich jest zaprogramowany w taki sposób, by po zbliżeniu odpowiedniego klucza elektronicznego (pilota czy karty zbliżeniowej) otworzyć dany zamek. Czytniki mimo, iż tworzą jeden system nie są ze sobą powiązane, lecz każdy z nich działa samodzielnie i niezależnie.

Systemy kontroli autonomicznej zasilane są najczęściej za pomocą zasilacza sieciowego bądź też akumulatora (baterii). Kontrolery mogą być wbudowywane w mechanizm klamki – jest to rozwiązanie coraz częściej spotykane w pokojach hotelowych.

zamki elektryczne, zamki hotelowe, kontrola dostępu, program hotelowy, klamki hoteloweGłówną zaletą takiego systemu kontroli jest to, że nie wymaga ona prowadzenia instalacji przewodowej między czytnikami a system centralnym. Jest to niezwykle funkcjonalne, łatwe w montażu i instalacji rozwiązanie.

Autonomiczny system kontroli staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zarówno ze względów dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa osób i mienia, jak i ze względu na kwestię ekonomiczną. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które zapewnia obsługę wielu użytkowników posługującymi się czytnikami zbliżeniowymi.

Podsumowując – systemy autonomiczne zapewniają dostęp dzięki każdorazowym zbliżaniu karty, są łatwe w montażu oraz obsłudze, a także odznaczają się niską ceną.