Jaki wideodomofon wybrać?

JAKI WIDEODOMOFON WYBRAĆ?

zestaw videodomofn

Osoby rozważające zakup wideodomofonu na pewno zastanawiają się, czym należy kierować się podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. W czasach, gdy na rynku dostępnych jest wiele różnorakich modeli, trudno jest podjąć szybką decyzję. Wybranie odpowiedniego domofonu z funkcją wideo wiąże się przede wszystkim z odpowiedzią na pytanie – jakiego urządzenia potrzebujemy?

PIERWSZE DECYZJE DOTYCZĄCE DOMOFONU…

Dobierając wideodomofon powinniśmy uwzględnić to, gdzie ma on zostać zamontowany. W zależności od dostępnego miejsca (a tym samym szerokości przestrzeni, na której ma się znaleźć urządzenie, np. słupek ogrodzenia) zdecydujemy czy wybrać wąski panel czy też taki, który można zainstalować w formie paneli podtynkowych. Współcześnie, ze względu na łatwość montażu i funkcjonalność wielu użytkowników decyduje się na mniejsze panele, które można umieścić w niemalże każdym miejscu.

Innym ważnym czynnikiem jest uwzględnienie takiego warunku jak źródła światła – czy to słonecznego, czy to ulicznego. Wideodomofon należy umiejscawiać tak, aby nie był skierowany w kierunku takiego źródła. Może to negatywnie wpłynąć na jakość obrazu.

…CO JESZCZE WARTO UWZGLĘDNIĆ?

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest wielofunkcyjność używanych urządzeń. Kwestia ta tyczy się również wideodomofonów. W erze zmiennych warunków atmosferycznych istotne jest, by sprzęt funkcjonował poprawnie – zarówno w zimę podczas mrozów, jak i w lato w trakcie upalnych dni.

Cechą pożądaną w wideofonach IP jest również możliwość kontrolowania sytuacji przy pomocy komputerów oraz aplikacji w urządzeniach mobilnych. Podczas wyboru domofonu warto kierować się tym czynnikiem, ponieważ zapewnia użytkownikowi wygodę oraz swobodę kontrolowania sytuacji w czasie rzeczywistym.

Coraz bardziej popularną funkcją, na którą decydują się osoby zakupujące wideodomofony VOIP jest zastosowanie czytnika kart zbliżeniowych, który pozwala zrezygnować z tradycyjnych kluczy do zamków mechanicznych. 

Innymi istotnymi elementami, na które warto zwrócić uwagę są:

  • możliwość zapisu nagrań, wysokiej klasy przetwornik obrazu,
  • możliwość pracy bezprzewodowej,
  • możliwość wyboru – czy rejestrowanie ma się odbywać na ruch czy ciągle.