- Szybkie i płynne działanie, prosta obsługa, ułatwienie przejścia dla osób niepełnosprawnych- dzięki bramkom sensorycznym wprowadzisz nowoczesne rozwiązania ułatwiające kontrolę dostępu w swojej firmie.
- Czym jest i jak działa bramka sensoryczna? Gdzie można je zastosować?
Bramki kontrolne
Kontrola przejścia w obiektach o dużym natężeniu ruchu jest niezwykle ważna ze względów bezpieczeństwa oraz usprawnienia przepływu osób. Bramki kontrolne pozwalają na szybką i sprawną weryfikację, czy dana osoba posiada uprawnienia do wejścia na teren budynku. Dzięki możliwości integracji z systemami RFID, czytnikami odcisków palca, czy kodów QR, pozwalają na konfigurację automatycznego otwierania przejścia np. tylko dla pracowników posługujących się identyfikatorem lub przepustką.
Nowoczesne bramki mogą współpracować z innymi systemami, np. poboru opłat, dzięki czemu stały się niezwykle uniwersalne.
Do bramki można podłączyć:
- czytnik RFID (odczytujący dane np. z identyfikatora, breloka, zegarka, karty, opaski itp.)
- czytnik kodów kreskowych lub QR (przydatny do odczytu np. wejściówek, biletów, karnetów itp.)
- szyfrator (służy do wpisania kodu otwarcia na klawiaturze)
- czytnik linii papilarnych (umożliwia otwarcie za pomocą odcisku palca)
- skaner rozpoznawania twarzy (pozwala na przejście po rozpoznaniu rysów twarzy)
- wrzutnik monet i terminal płatniczy (umożliwiają dostęp po uiszczeniu odpowiedniej kwoty)
- przycisk dzwonkowy (przejście otwiera się po naciśnięciu przycisku)
Gdzie można zastosować bramkę kontrolną i jakie są korzyści instalacji?
- W obiektach publicznych i prywatnych- bramki umożliwiają automatyzację przejścia w różnorodnych obiektach. Można je wykorzystać w celu zabezpieczenia przejścia, poboru opłat, rejestracji czasu pracy, weryfikacji zakupu biletu itp.
- W ośrodkach sportowych i rekreacyjnych- bramkę można wyposażyć w czytnik kodów, wrzutnik monet oraz terminal płatniczy, dzięki czemu można zautomatyzować wejście na teren basenu, lodowiska, parku rozrywki, kortu tenisowego czy siłowni. Klienci za pomocą breloka, biletu lub opłacenia wejściówki mogą skorzystać z obiektów rekreacyjnych, a zarządca nie musi zatrudniać pracownika do obsługi.
- W domach i centrach handlowych- pobór opłat za korzystanie z toalet lub szatni ułatwi zastosowanie bramek kontrolnych. Wysoka przepustowość i szybkie działanie usprawnią przejście i pozwolą wyeliminować kolejki do kas.
- W miejscach turystycznych- wejście na tereny turystyczne, czy platformy widokowe można z powodzeniem zautomatyzować za pomocą bramki.
- W obiekty przemysłowe, biura i magazyny- wysoki poziom bezpieczeństwa w obiektach przemysłowych, firmach i magazynach jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Właściwe zabezpieczenie oraz możliwość regulowania szerokości przejścia są ważnymi cechami, którymi warto kierować się przy wyborze odpowiedniej bramki. Kontrola dostępu w firmie pozwoli na dostęp jedynie osobom uprawnionym, a także umożliwi prosty sposób na raportowanie czasu pracy. Pracownicy mogą posługiwać się specjalnymi identyfikatorami, brelokami, czy kodem, by móc otworzyć przejście. Ponadto można zintegrować bramkę z czytnikiem linii papilarnych lub skanerem twarzy, aby uzyskać dostęp bez dodatkowych akcesoriów.
Bramka sensoryczna- jak to działa?
Bramki sensoryczne wykorzystują zaawansowane czujniki podczerwieni i unikalny algorytm, który otwiera przejścia po odczytaniu sygnału autoryzacyjnego. Urządzenia posiadają estetyczne szklane bariery zamiast stalowych ramion, dzięki czemu z przejścia mogą korzystać również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub przemieszczające się z dużym bagażem. Bramki Safe Comfort Gate pozwalają na dopasowanie szerokości przejścia do własnych potrzeb, stworzenie spersonalizowanego zestawu z dostępnych modułów, a także dwustronny przepływ osób (wejście i wyjście). Ich elegancki wygląd sprawia, że świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Konstrukcja ze szczotkowanej stali nierdzewnej zapewnia wysoką trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Wyraźne wskaźniki przejścia, umieszczone w panelach LED pomagają w usprawnieniu przepływu osób i zapewniają doskonałą widoczność w ciągu dnia oraz po zmroku. Szybkość działania pozwala na przejście nawet do 30 osób na minutę, dzięki czemu wejście na teren obiektu odbywa się płynnie, bez powstawania kolejek. Bramka charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wejście jest możliwe tylko po weryfikacji, a próba nieuprawnionego wtargnięcia uruchamia wbudowany alarm.
Dodatkowe funkcje wspierające bezpieczeństwo:
- System ewakuacyjny – antipanic (otwarty po zaniku zasilania) umożliwia natychmiastowe otwarcie bramki w sytuacjach awaryjnych. Polega on na zastosowaniu specjalnego mechanizmu, który umożliwia otwarcie bramki po otrzymaniu sygnału o niebezpieczeństwie, jak np. zagrożenie pożarowe.
- Funkcja anti-reverse pass– dodatkowe zabezpieczenie przed nieautoryzowanym odwróceniem kierunku przejścia. Bramka zablokuje ramię i uniemożliwi przejście, jeśli użytkownik będzie chciał w nieprawidłowy sposób skorzystać z bramki,
- Funkcja anti-trailing: zezwala na przejście tylko jednej osoby w danym czasie,
- Mechanizm antykolizyjny: bramka przywróci położenie bariery nawet po próbie uszkodzenia
Dostępne moduły:
Podsumowanie
Bramki sensoryczne zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, wygody użytkowania, a dodatkowo charakteryzują się eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie funkcjonalności z powodzeniem można je stosować w różnorodnych miejscach, aby zautomatyzować i zabezpieczyć przejście. Bramki sensoryczne stanowią skuteczny system kontroli dostępu, a dzięki możliwości integracji z innymi modułami (np. kontroli czasu pracy) oraz niskim kosztom zakupu i eksploatacji pozwalają na optymalizację wydatków w firmie.